Výlet 7.A a 7.B

  • Mgr. Lucie Teplá

Ani letošní konec školního roku nemohl proběhnout bez školního výletu. Třídy 7.A a 7.B tentokrát navštívily východní Čechy, konkrétně oblast Pardubicka, kde se během krásného pátečního dne pohybovaly na dvou místech, která snad ani nemohou být odlišnější.

První návštěva směřovala do města Nasavrky, konkrétně do místního skanzenu s malebným názvem Země Keltů. Žáci se nejen seznámili se životem výše jmenovaného národa, ale na vlastní kůži si mohli vyzkoušet záludnosti boje s keltskými zbraněmi, střelbu z luku, rozdělávání ohně bez moderních technických udělátek nebo odlévání a ražbu keltských mincí. To vše v autentické keltské osadě se spoustou zvířat a za doprovodu poutavého vyprávění místních průvodců.

Odpolední část výletu pak směřovala přímo do centra Pardubic a přenesla všechny o několik světelných let dopředu. Následovala totiž návštěva místního IQ PARKU, kde se to jedničkami, nulami, pixely a virtuální realitou jen hemžilo. Od virtuální jízdy na motorce nebo ve formuli přes střelbu na divočáka či biatlon až po simulaci hokeje, basketbalu nebo fotbalu. Mezitím se bylo možné projet na virtuální horské dráze nebo na vlastní kůži zažít pořádný horor. A kdo si chtěl sáhnout na něco opravdového, mohl využít lezeckou stěnu nebo si pohrát s pískem či balonky.