Poznávací zájezd do Švýcarska

  • Mgr. Andrea Švecová

Na začátku června jsme podnikli s vybranými žáky 8. a 9. ročníků poznávací zájezd do Švýcarska. Cestu jsme započali v sobotu večer a v neděli ráno jsme se probouzeli u Bodamského jezera. Tam jsme si udělali pauzu na snídani a prošli se kolem. 

Poté jsem se vydali do městečka Stein am Rhein, kde jsme si prohlédli malované domy a koupili první suvenýry. Odtud jsme přejeli k Rýnským vodopádům. Počasí nám přálo -  díky vydatným dešťům z předchozích dnů jsme zažili úchvatnou podívanou. 

Pak jsme se přesouvali na ubytování. Cestou jsme se ještě zastavili posilnit v sušenkárně Kambley, kde jsme si bohatě ochutnali a poté i nakoupili zdejší sladké i slané sušenky. Po večeři jsme ještě zašli na krátkou procházku po okolí a pak už jsme se šli vyspat na další den.

V pondělí jsme jeli do čokoládovny Nestlé/ Calier, kde jsme nejprve absolvovali prohlídku o původu čokolády, poté ochutnávku a pak už jsme nakupovali.

Z čokoládovny jsme se přesunuli do města Montreux, které připomíná přímořské oblasti. Tam jsme si prohlédli sochu Freddieho Mercuryho, který zde působil, a prošli se kolem Ženevského jezera. Odtud jsme jeli do Lausanne, kde sídlí Olympijské muzeum, které bylo bohužel zavřené, a poté do Bernu.

V úterý byla naším hlavním cílem hora Pilatus. Cesta na vrchol byla skutečným zážitkem – jeli jsme zubačkou, která zvládne sklon tratě 48%. 

I když se nám v údolí vrcholky hory ztrácely v mlze, nahoře se nám naskytl nádherný pohled. Dolů jsme se svezli lanovkou, následovala krátká prohlídka Luzernu a pak už jsme se vydali na cestu domů. Se Švýcarskem jsme se rozloučili pohledem do Vaduzu. 

 

Všem zúčastněným bych ráda poděkovala za pohodový průběh zájezdu.