Sametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisu

5/11/2019

     Sametová revoluce ( něžná ) je označení období politických změn v Československu mezi 17. listopadem a 29. prosincem roku 1989, které vedly k pádu komunistického režimu. 

     Jak začal revoluční rok 1989? Jaká byla ve společnosti atmosféra a tušili lidé, co přinese konec roku? 
     V roce 2005 vznikl projekt "Příběhy bezpráví", který žákům a studentům přibližuje dobu nesvobody. Chlapci a děvčata z 9. tříd zhlédli film Z deníku Ivany A.: 1989 - předlohou se stal autentický deník osmnáctileté Ivany A., která osobitým pohledem středoškoláka reflektuje poslední rok existence komunistického Československa. 

     Každá dvojice žáků dostala dvě témata, na která se při sledování filmu soustředila. Ilustrováním historických událostí v roce 1989 si děti uvědomily, že rok 1989 nebyl pouze 17. listopad.

     Do dalších vyučovacích hodin si dvojice připravily témata ( např. Palachův týden, V. Havel, Několik vět, Charta 77, Život v komunistickém Československu, Občanské fórum, ... ), která potom prezentovaly před svými spolužáky.

Sametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisuSametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisuSametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisuSametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisuSametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisuSametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisuSametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisuSametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisuSametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisuSametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisuSametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisuSametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisuSametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisuSametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisuSametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisuSametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisuSametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisuSametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisuSametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisuSametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisuSametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisuSametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisuSametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisuSametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisuSametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisuSametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisuSametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisuSametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisuSametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisuSametová revoluce - projekt žáků 9. tříd v hodinách dějepisu

 

 

Anketa

V kolik hodin nejčastěji chodíš spát (v pracovní den)?

dříve než ve 20:30 hodin

 
počet hlasů: 327

20:31- 21:00 hodin

 
počet hlasů: 306

21:01 - 21:30 hodin

 
počet hlasů: 224

21:31 - 22:00 hodin

 
počet hlasů: 245

22:01 - 22:30 hodin

 
počet hlasů: 307

později než 22:31 hodin

 
počet hlasů: 462

celkem hlasovalo 1871 lidí

Odběr novinek

Automatické rozesílání aktualit do Vašeho e-mailu.

Nahoru