BESEDA SE SPISOVATELEM JOSEFEM BENEŠEM

6/3/2023

28.února nás navštívil pan spisovatel Josef Beneš, žijící na Vysočině v obci Věchnov.

Je autorem dvou dětských dobrodružných knížek o skvělých kamarádech: vynálezci Koumenovi a staviteli Meďanovi, kteří zažívají napínavé příběhy v prvním díle na planetě pupkáčů a ve druhém díle na zatopené planetě, jejichž ilustrátorkou je Petra Tatíčková.

Pan Beneš do své výpravné tvorby vnesl spoustu fantazie a kouzel.

V úvodu besedy se dětem představil, stručně je seznámil, jaké knížky napsal, nechyběly jejich ukázky a prozradil jim něco málo o hlavních hrdinech - jací jsou, co spolu sestrojí, … taktéž se zmínil i o dalších postavách, které v těchto knížkách vystupují.

Poté nás prostřednictvím videonahrávek pozval do knihařství "HÁC - knihárna" Hostěrádky, kde se jeho knihy tisknou. Děti se zájmem sledovaly technický proces, jak taková kniha od počátku vzniká.

Další nahrávkou bylo, jak zmíněná paní ilustrátorka do těchto knih tvoří obrázky.

Na závěr děti upoutal vlastní četbou úryvku z kapitoly: "Co udělal okřídlený ještěr Meďanovi a Koumenovi".

Během besedy děti panu spisovateli kladly věcné otázky, na které jim ochotně a srozumitelně odpovídal. (Např. jak dlouho knihu píše, jak dlouho trvá její výtisk, proč se nazývá planeta zrovna zatopená, …)

Také dětem sdělil, že už napsal třetí díl: "Meďan a Koumen na zraněné planetě".

Beseda se dětem velmi líbila.  Někteří plánovali, že si tyto knížky koupí.

BESEDA SE SPISOVATELEM JOSEFEM BENEŠEMBESEDA SE SPISOVATELEM JOSEFEM BENEŠEMBESEDA SE SPISOVATELEM JOSEFEM BENEŠEMBESEDA SE SPISOVATELEM JOSEFEM BENEŠEMBESEDA SE SPISOVATELEM JOSEFEM BENEŠEMBESEDA SE SPISOVATELEM JOSEFEM BENEŠEMBESEDA SE SPISOVATELEM JOSEFEM BENEŠEMBESEDA SE SPISOVATELEM JOSEFEM BENEŠEMBESEDA SE SPISOVATELEM JOSEFEM BENEŠEMBESEDA SE SPISOVATELEM JOSEFEM BENEŠEMBESEDA SE SPISOVATELEM JOSEFEM BENEŠEMBESEDA SE SPISOVATELEM JOSEFEM BENEŠEMBESEDA SE SPISOVATELEM JOSEFEM BENEŠEMBESEDA SE SPISOVATELEM JOSEFEM BENEŠEMBESEDA SE SPISOVATELEM JOSEFEM BENEŠEMBESEDA SE SPISOVATELEM JOSEFEM BENEŠEMBESEDA SE SPISOVATELEM JOSEFEM BENEŠEMBESEDA SE SPISOVATELEM JOSEFEM BENEŠEMBESEDA SE SPISOVATELEM JOSEFEM BENEŠEMBESEDA SE SPISOVATELEM JOSEFEM BENEŠEMBESEDA SE SPISOVATELEM JOSEFEM BENEŠEMBESEDA SE SPISOVATELEM JOSEFEM BENEŠEMBESEDA SE SPISOVATELEM JOSEFEM BENEŠEMBESEDA SE SPISOVATELEM JOSEFEM BENEŠEMBESEDA SE SPISOVATELEM JOSEFEM BENEŠEM

 

 

 

 

 

 

 

Anketa

V kolik hodin nejčastěji chodíš spát (v pracovní den)?

dříve než ve 20:30 hodin

 
počet hlasů: 1481

20:31- 21:00 hodin

 
počet hlasů: 677

21:01 - 21:30 hodin

 
počet hlasů: 610

21:31 - 22:00 hodin

 
počet hlasů: 660

22:01 - 22:30 hodin

 
počet hlasů: 703

později než 22:31 hodin

 
počet hlasů: 1055

celkem hlasovalo 5186 lidí

Odběr novinek

Automatické rozesílání aktualit do Vašeho e-mailu.

Nahoru