Pečeme vánoční cukroví

4/12/2020

Pečeme vánoční cukrovíPečeme vánoční cukrovíPečeme vánoční cukrovíPečeme vánoční cukrovíPečeme vánoční cukrovíPečeme vánoční cukrovíPečeme vánoční cukrovíPečeme vánoční cukrovíPečeme vánoční cukrovíPečeme vánoční cukrovíPečeme vánoční cukrovíPečeme vánoční cukrovíPečeme vánoční cukrovíPečeme vánoční cukrovíPečeme vánoční cukrovíPečeme vánoční cukrovíPečeme vánoční cukrovíČas Adventu je tichý, klidný, provoněný skořicí a vanilkou, zpestřený mnoha legendami o svatých a také přípravou na blížící se Vánoce. Kromě úklidu, se v těchto dnech v nejedné domácnosti hospodyňky otáčejí kolem sporáku, aby na vánočním stole nechyběly oblíbené kousky cukroví pro každého člena rodiny.

I my jsme si dnes zkusili jedno upéct - skořicová srdíčka. I když jsme měli mouku na rukávech a první plech jsme připálili, práci jsme si užili, cukroví nám chutnalo a bylo jej tolik, že jsme mohli donést maminkách domů ochutnat. Děti měly navíc radost, že dokážou samy připravit těsto a něco dobrého z něj udělat.

Po práci jsme si ve třídě zapálili první adventní svíčku a povídali si o Mikuláši, který letos do třídy sice nepřišel, ale na děti nezapomněl. Nechal nám balíčky na okně, zatímco jsme pilně pracovali v kuchyňce. Děti byly mile překvapené a hledaly stopy pod oknem, ale jistě v tom měl prsty anděl, když to venku tak klouže. :-)

Hezký mikulášský víkend, milé děti!

Anketa

V kolik hodin nejčastěji chodíš spát (v pracovní den)?

dříve než ve 20:30 hodin

 
počet hlasů: 656

20:31- 21:00 hodin

 
počet hlasů: 402

21:01 - 21:30 hodin

 
počet hlasů: 345

21:31 - 22:00 hodin

 
počet hlasů: 381

22:01 - 22:30 hodin

 
počet hlasů: 417

později než 22:31 hodin

 
počet hlasů: 685

celkem hlasovalo 2886 lidí

Odběr novinek

Automatické rozesílání aktualit do Vašeho e-mailu.

Nahoru