Přijíždí k nám Večerníček

12/10/2020

V letošním školním roce pracujeme na dvou projektech - Narozeninová přání a Večerníček.

Proč Večerníček? Protože v lednu oslavil 55. narozeniny a my mu chceme projevit svou přízeň a poděkovat jeho tvůrci, panu Radku Pilařovi.

První celodopolední projektování jsme nazvali Přijíždí k nám Večerníček. Stejně se jmenuje písnička pana Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře a jelikož jsme nemohli zpívat, zatančili jsme si alespoň s našimi papírovými Večerníčky podle poslechu této skladby. Pak jsme se věnovali poznávání malého chlapečka v papírové čepici, jeho zrození v roce 1965 a prvních pohádek. Ta úplně první se jmenovala O klukovi a kometě. Dětem se moc líbila, i když byla pouze černobílá.

Po této části jsme si přečetli pohádku z knížky Pohádky z mechu a kapradí a učili jsme se pracovat s textem. Děti ve dvojici uspořádaly věty podle děje, označily začátek a konec věty a vypsaly slova podle zadaných kritérií. V matematice jsme vyřešili dvě slovní úlohy a děti se pak s chutí věnovaly barevnému počítání.

Samozřejmě nesměla chybět pohádka na interaktivní tabuli. A když se tolik líbila černobílá starodávná, pustili jsme si ke svačince i černobílou pohádku Z mechu a kapradí.

Největším překvapením a nejsilnějším zážitkem byla návštěva živého Večerníčka. Děti si s ním hezky povídaly o tom, kterého večerníčka mají nejraději, Adinka jej obdarovala obrázkem k jeho narozeninám a pak jsme společně šli do dílny, kde jsme pracovali se dřevem. Děti ve skupinkách vyrábějí autíčko a domeček pro Večerníčka a pan Večerníček nám s tím pomáhal.

Dětem dopledne uteklo jako voda, hodně se toho naučily a hezky si je užily. Těší se už na další část večerníčkového učení.

Přijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám VečerníčekPřijíždí k nám Večerníček

Anketa

V kolik hodin nejčastěji chodíš spát (v pracovní den)?

dříve než ve 20:30 hodin

 
počet hlasů: 656

20:31- 21:00 hodin

 
počet hlasů: 402

21:01 - 21:30 hodin

 
počet hlasů: 345

21:31 - 22:00 hodin

 
počet hlasů: 381

22:01 - 22:30 hodin

 
počet hlasů: 417

později než 22:31 hodin

 
počet hlasů: 685

celkem hlasovalo 2886 lidí

Odběr novinek

Automatické rozesílání aktualit do Vašeho e-mailu.

Nahoru