Atletický čtyřboj - republikové finále - Holešov

Ve středu 12. června 2024 se kluci vydali směr Holešov na republikové finále atletického čtyřboje žáků 6. - 7. tříd. Soutěže se zúčastnilo celkem jedenáct pětičlenných družstev z celé České republiky.
Na začátku kluky čekalo slavnostní zahájení za účasti hejtmana Zlínského kraje, předsedkyně AŠSK, starosty města Holešov a dalších hostů. Po úvodních proslovech následovala státní hymna, sliby rozhodčích, sportovců a potom se již rozeběhly jednotlivé soutěže (60 m, hod kriketovým míčkem, skok daleký a vysoký, 800 m).

Školu reprezentovali:
Ondřej Kalenda, Danyil Haidenok, Lukáš Chytka, Šimon Winterling a Nikolas Fexa 

Během celé soutěže kluci předváděli výkony na hranici svých osobních rekordů, nebo je dokonce překonali. Po skončení posledního rozběhu na 800 metrů na nás čekalo slavnostní vyhlášení výsledků. 

Naše družstvo se umístilo v konkurenci jedenácti škol z celé České republiky na nádherném 4. místě, když na bronzovou pozici klukům chybělo pouze 95 bodů. Kluci se prosadili i mezi jednotlivci, kterých soutěžilo celkem 55. Na vynikajícím 2. místě se umístil Nikolas Fexa a na 7. místě Šimon Winterling. Nikolasovi se dostalo ještě jednoho individuálního ocenění, když byl jeho velehod 82,84 metrů kriketovým míčkem vyhodnocen jako nejkvalitnější výkon celého republikového finále. 

Všem klukům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho kraje, města a školy.

Holesov-vysledkova-listina-druzstva.pdf

AC-RF-III.kategorie-mladsi-zaci(1).pdf