Školní výlet Španělsko

Na letošní školní výlet jsme se vydali do Španělska. Autobusem jsme projeli Německo, Francii a nakonec jsme dorazili do Španělska na pobřeží Costa Brava. Ubytovali jsme se v hotelu ve městečku Calella. Odtud jsme podnikali různé výlety za památkami. Ale užili jsem si i koupání v moři. 

Nejvíce se nám líbila Barcelona. Vychutnali jsme si prohlídku exteriérů slavného kostela Sagrada Família, v jehož kryptě je pohřben Gaudí. Procházkou jsme došli až k  nejavantgardnějšímu dílu Antoni Gaudího, domu Casa Milá, který se naprosto odchýlil od uznávaných architektonických zásad své doby. Poté jsem si prohlédli i dům postavený na zakázku - Casa Battló. Navštívili jsem také proslulý klášter Montserrat, nejvýznamnější poutní místo Katalánska pocházející z 9. století. 

Další den jsme strávili ve středověkém městě Girona, které patří k nejzachovalejším ve Španělsku. Společně jsme navštívili katedrálu a přilehlé Museo Capitular, kde je uložen nejzachovalejší románský gobelín Stvoření. Prohlédli jsme si město a přesunuli jsme se na pobřeží k prohlídce letoviska Tossa de Mar. Odtud jsme podnikli lodní výlet podél pobřeží Costa Bravy. 

Poslední den jsme se opět vrátili do Barcelony. Prošli jsme se nejslavnější barcelonskou ulicí La Rambla až k Památníku Kryštofa Kolumba, kde je rušno po celý den. Odtud následovala procházka do přístavu a prohlídka L´Aquarium de Barcelona, které se řadí k největším v Evropě. V podvečer jsme se přesunuli metrem ke známému Park Güell - Gaudího projektu přírodního města, kde nás okouzlily zvířecí sochy a také Gaudího muezum v domě, kde žil až do své smrti. 

Výlet jsme si pořádně užili a zůstanou nám vzpomínky na celý život.